Ukmergės kultūros centro (UKC) dailės galerijoje gegužės 4–29 dienomis veikė Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) 60-mečiui skirta jubiliejinė paroda.
1966 metais įkurta LTS šiandien vienija apie 2500 kūrėjų ir turi 7 skyrius – Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Telšių, Šiaulių, Dzūkijos ir Žemaitijos. Organizacija nuosekliai puoselėja lietuvių tautos tradicijas ir liaudies meno gyvybingumą.
Parodos uždarymo renginyje gegužės 29-ąją susirinko gausi tautodailininkų bendruomenė bei tradicijoms neabejingi žmonės. Šventinę nuotaiką kūrė Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos III klasės gimnazistai, vadovaujami Jūratės Martinkutės – jie susirinkusiuosius pasveikino aukštaitiškomis sutartinėmis, kanklių ir skudučių skambesiu.
Laikinasis LTS pirmininkas Algirdas Sakalauskas pristatė renginio svečius: Lietuvos Respublikos Seimo narės Indrės Kižienės padėjėją Darių Krogertą, Ukmergės rajono savivaldybės vicemerą Eugenijų Kuodelį, menotyrininką ir etnologą Vytautą Tumėną, dailėtyrininkę Mariją Nijolę Tumėnienę, dailės istorikę Skaidrę Urbonienę bei Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkę Mildą Petkevičienę-Dečkuvienę.
Renginio metu tylos minute pagerbtas ilgametis sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas (1956–2026). Taip pat perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimas, skirtas LTS garbingam jubiliejui.
Visą straipsnį skaitykite: https://ukmerge.lt/naujienos/ukmergeje-paminetas-lietuvos-tautodailininku-sajungos-60-metis/